Barča a Jiřík

Když jsem se dozvěděla, že čekáme druhé miminko, věděla jsem hned, že nechci klasický porod. Nedává mi totiž smysl. Jsem přesvědčená, že příchod miminka na svět je velká věc, která ovlivní nejen samotné miminko, ale i rodiče. Věděla jsem zároveň, že vedle sebe chci mít někoho, kdo je klidný a dokáže mi případně pomoct jinak, než léky. O Táničce jsem věděla dávno a tak volba padla jasně na ni.

 

Již při prvním setkání mi bylo jasné, že koukám do očí spřízněné duši. Pohled na svět máme velmi podobný a její názory mi byly a jsou velmi blízké. Během těhotenství jsme se několikrát viděly a já ji velmi ráda navštěvovala, protože masáže od ní mě vždycky krásně uvolnily a pomohly od bolestí zad. Navíc to povídání u toho bylo jako terapie! :)

 

 

Konec těhotenství pro mě byl trochu náročnější, protože už mi hrozili vyvoláváním, pokud se miminko samo nerozhodne přijít na svět do určité doby. Hned jsem zvedla telefon a volala Táně, která mě okamžitě uklidnila, nabídla návštěvu u ní doma a ukázala nějaké techniky, jak miminku dát najevo, že už klidně může z bříška k nám… A tak se náš chlapeček během pár hodin rozhodl přijít na svět. A to velmi rychle. Situace v Kadani sice byla taková, že všechny pokoje, kde bych mohla rodit v klidu, byly obsazené, takže jsem musela na klasický sál, ale pořád mi v hlavě běželo, že ví nejlíp, kdy přijít na svět a je to právě teď. Táňa mi po celou dobu porodu byla neskutečnou oporou, její hlas pro mě byl jako pohlazení po duši, mít ji vedle sebe pro mě byla obrovská jistota, protože mi přijde, že tahle žena si poradí se vším! :) Během hodiny byl náš Jiřík na světě a je to naprosto pohodové miminko, věřím, že i díky tomu respektu, co prožil při narození.


Rozhodli jsme se také pro zpracování placenty. Táňa ji zpracovala hned druhý den a měli jsme jak tinktury, tak kapsle.


Táničko, děkuji Ti za Tvou práci, jsi úžasná a pro tohle jsi narozená!

 

Bára