Alenka

Ahoj, já jsem Alenka.
Když jsem otěhotněla, moc jsem toho o přirozeném porodu nevěděla. Ale jak jsem si tak těhotněla a postupně jsem se dostávala k informacím, jak nejlépe se připravit na porod.. ruku v ruce se ke mě dostaly i informace ohledně zbytečných vyšetření v těhotenství, zbytečných testů a začala jsem o všem přemýšlet prostě jinak. Nutno podotknout, že jsem měla naprosto bezproblémové těhotenství, odmítla jsem cca od 10tt vnitřní vyšetření, odmítla jsem kde co. Šlo mi hlavně o to, minimalizovat zbytečnosti a být v pohodě. Cvičila jsem jógu a snažila se zdravě jíst. Postupně se mi v hlavě zrodila myšlenka, že kromě přítele (nejúžasnější muž na celé planetě!), chci u svého porodu někoho, kdo tak nějak ví co se má dít, kdo mě dokáže podpořit, nedělá si hlavu z doktorů, a shodou okolností zrovna v televizi běžely Malé lásky a tam jsem ji uviděla. Svoji úžasnou duličku, nejskvělejší Táničku. Zaujala mě svou přítomností, věcností a ta úžasná pozitivní energie, co z ní číšila i z televize.. nedalo mi to, musela jsem zjistit, kdo je.
První poskočení srdce, jsme ze stejného města!
Druhé poskočení srdce, jsme skoro sousedky!
Webovky jsem měla přečtené během chvilinky a třetí poskočení srdce znamenalo, říct o ní mému Mirečkovi.
Nebyla to první dula, kterou jsme kontaktovali, byla druhá, s první jsme si i přes počáteční sympatie nakonec nesedli.
Mireček by pro mě udělal vše, něžně jsem mu ukazovala cestu, kterou jsem chtěla jít. A on mi naslouchal a stál při mě.
Napsala jsem Táničce mail, dychtivě jsem čekala na odpověď. Vyměnily jsme si pár emailů a domluvily jsme se na osobní setkání.
Mireček šel se mnou.. seděli jsme v kavárně a čekali, co bude.
Potom přišla.
Byla jsem tak zaskočená, že za mě musel mluvit Mireček. Čekala jsem vše, ale tolik pozitivní energie, krásný úsměv, srdečnost.. věděla jsem, že jestli někdo, tak ona.
Sympatie byly vzájemné. Osud.
Další setkání, která následovala, jsme se scházely jen my dvě, probraly jsme vše potřebné, ale i si vždy hezky popovídaly. S ní jsem byla tak klidná..
Porodní plán, vše potřebné k porodu, zkušenosti co a jak.
Rodila jsem v Kadani na CAPu, celou dobu byli se mnou oni dva, v harmonické souhře se o mě starali.
Můj porod jako takový, byl neskutečně krásný, vědomí, bez jakékoli medikace.
Malinký se narodil do mé milující náruče, v pondělí 19/3/2018 večer - i teď, skoro po roce je to pro mě neuvěřitelně silný zážitek, za pomoci mého skvělého muže a nejúžasnější duly.
V ten moment jako by se zastavil čas.. Tánička se mi snažila být i poté velkou oporou, zajímala se a pomáhala, jak mohla.
Trochu jsem se ztratila, ale malinký a velký mi pořád ukazovali cestu, nechtěli mě nechat a i když jsem měla hodně temné začátky, nakonec jsem se našla, i když to nějakou chvilku trvalo.
Dnes je mrňavému skoro 11 měsíců, stále mi ukazuje cestu a učí mě, jak být lepší. Chceme ještě další miminko a už teď vím, že pokud to bude možné, můj úžasný muž a úžasná Tánička budou po mém boku.
Ještě jednou, s láskou, děkujeme moc Táničko. Upřímně, pokud čtěte tyto řádky a přemýšlíte, zda je ta pravá, napište jí a zjistěte to. Je úžasná..

 

Alenka