Míša, Libor a Natálka

Táňa je anděl, kterého nám seslalo samo nebe. Nebýt jí, konec mého těhotenství, porod ani doba těsně po něm by nebyly tak krásné, jako byly díky Táně. Ale teď pěkně od začátku.

Táňu jsem našla na webu o zpracování placenty, o kterém jsem se dozvěděla na kurzu Jemného zrození a moc mě zaujalo. Nechat si vyrobit tinkturu, která bude sloužit jako lék nejen pro miminko, ale i pro lidi s ním spřízněné mi dávalo smysl, a tak jsem začala hledat. Hledání bylo ale krátké, protože Táňa je jediná certifikovaná zpracovatelka placenty v okolí, a tak jsem jí hned kontaktovala. Také se mi líbilo, že pracuje jako dula. Rodit jsem totiž chtěla neasistovaně, ale mít jí jako podporu na telefonu, kdyby se dělo něco s čím bychom si já ani přítel nevěděli rady, se mi zdálo jako dobrý nápad. Za Táňou jsme tedy jeli do Mostu, abychom se domluvili na detailech.
Táňa, její přístup, a také její útulný byt nám byly hned sympatické. Její přístup k životu je hodně podrobný jako ten náš, a stejně tak přístup k porodu jako ke krásné a naprosto přirozené události.
Asi největším darem pro nás bylo, když nás Táňa od myšlenky domácího porodu neodrazovala. Byla to první respektující reakce, se kterou jsme se s přítelem setkali, protože jinak nás samozřejmě od neasistovaného domporodu všichni odrazovali. Táňa byla naší skutečnou oporou, když nechala veškeré rozhodování na nás. Povídali jsme si asi dvě hodiny, domluvili se na zpracování placenty po narození Natálky, a také že kdykoliv budeme něco potřebovat, máme jí dát vědět. Několikrát jsme této možnosti využili, Táňa byla vždy velice vstřícná a ochotná pomoci třeba i o půlnoci ❤️

Komunikovala jsem s ní, když mi začal porod, a i těch pár vyměněných zpráv bylo skvělých. Po porodu Natálky jsem jí volala kvůli placentě, která si dávala na čas. Táňa nejen že mi poradila, ale také volala kolegyním aby se poradila i s nimi, a díky tomu placenta úspěšně po téměř třech hodinách vyklouzla. 

Z Táni vyzařuje naprosto nádherná energie, klid a láska jak k její profesi, tak k životu samotnému.

Táni, děkujeme Ti za vše a těšíme se na další setkání. Jsi božská ❤️

S Láskou,

Míša, Libor a Natálka