Narodila jsem se v malé vesničce jménem Hrob.

Krátce po půlnoci v rodinném domě za asistence porodní asistentky paní Vrbské a svého tatínka Pavla, jako druhé dítě své maminky Magdalény, sestra staršího bratra Petra a čtrnácté vnouče babičky Justiny.

Po mém úžasném a zvídavém dětství následovalo ještě úžasnější období dospívání, studování, prvních lásek, zajímavých profesí, svateb a porodů.

Ze dvou šťastných manželství mám tři dcery, jejichž začáteční písmena křestních jmen tvoří symbol našeho pevného vztahu:

Veronika, Lucie, Kateřina

VLK

Díky svým dcerám věřím, že každá žena, bez ohledu na to, co prožila, má v sobě duši, sílu a intuici vlčice.

 

 

Jelikož mi byly naděleny tři holčičky, zeptala jsem se sama sebe, co mi tím vesmír chce sdělit, a začala jsem si naplno uvědomovat své ženství. Postupně přestávala vykonávat vyloženě mužské práce a chovat se tak nějak klukovsky. Nechala jsem si narůst dlouhé vlasy a přes různá povolání a profese (od několika pozic ve školství přes post terapeutky až k metrologii) jsem došla ke svému poslání - stala jsem se DULOU a PODULOU.

Vždy jsem chtěla pomáhat lidem kolem sebe a v mých očích není žádná pomoc tak důležitá, jako podpora ženy, která přivádí na svět nový život.

 

Od té doby se zajímám o přirozené porody, kontaktní rodičovství, RABR styl výchovy, laktační poradenství, šátkování, účastním se kurzů a seminářů - např. s porodní babičkou z Kanárských ostrovů Marisou Alcalá, spolupracuji s porodními asistentkami, s dulami a mnoho dalšího :-).

 

V soukromém životě jsem nyní hlavně babičkou. Od svých dcer mám aktuálně pět vnoučátek - dvě vnučky a tři vnoučky, která mě - stejně jako mé dcery - každodenně inspirují a ujišťují, že to co dělám, dělám správně.