Lepší je být připraven nežli překvapen?

To je otázka, kterou si každý zodpoví po svém. Já jsem si zvolila jako obvykle – tak nějak plout na své vlně a všechno důležité přijde. A mně přišla do cesty Táňa.
Na porod jsem byla díky ní připravována nejen vědomostmi. Podpořila jak mou psychickou stránku, tak mě i vždy dokonale zregenerovala, ať už rebozem nebo masáží. Miminku vždy udělala povolením břišní stěny prostor a mě se hned zase dobře chodilo. Vždy jsem se těšila na naše společné seance a na ten její dívčí úsměv šmrncnutý dračicí :)

V den porodu jsem společně s mým partnerem prožili krásný den na výletě a prohlídkou města Kadaně. Nebylo kam spěchat. Došla jsem k názoru, že lepší je být venku, kontrakce si prodýchám i tam. :) Na porodním oddělení bylo ten večer přeplněno, takže jsem měla pocit, že jsem to tentokrát opravdu nedomyslela... Zůstala jsem však na své vlně a brzy jsme si to díky rychlé reorganizaci schopného personálu šineme na CAP, kam brzy dorazí Táňa za námi. CAP byl opravdu příjemný. Možnost vany a dalších poloh, které jsme vyzkoušeli, bylo dílem do skládačky. Díky podpoře jsem si ujížděla na své porodní vlně. Něco přes dvě hodiny trvalo, než přišlo právě i to překvapení. Během porodu, nebo respektive po něm, o sobě žena zjistí mnoho věcí. Takové citové či fyzické hranice nezkoušíme každý den..
Děkuju za tuto zkušenost. Děkuji Táně za to, že mě provedla celou dobou těhotenství, porodem a následně i v prvním období po porodu jako okamžitá pomoc na telefonu. Cením si našeho kamarádství.
Děkuji také Petře – porodní asistentce, která byla chápající a zároveň konající, přičemž se držela nohama na zemi. Mému partnerovi patří díky za všechny předchozí, dnešní a každý další den.
Porod je neopakovatelná zkušenost.

Blanka